Таємниця народження перлини

У природі перлина народжується в непримітній на перший погляд мушлі, що мешкає в теплих морських водах (Перська затока, Таїті, Австралія, Японія, Таїланд та ін.). Утворення перлів – це свого роду захисна реакція молюска на чужорідне тіло, що потрапило в його стулки. Молюск обволікає подразник шаром перламутру, ізолюючи його таким чином. З часом, шар за шаром, утворюється перлина.

 

У природних умовах цей процес відбувається вкрай рідко і триває роками. Уявіть собі, щоб сформувалася перлина діаметром 5мм, молюску потрібно майже 20 років! Тож не дивно, що протягом століть правом носити перлові прикраси володіли лише члени королівських родин, священики і високопоставлені особи.

 

Що ж являють собою натуральні культивовані перли?

 

На початку XX століття японський ловець перлів відкрив таємницю народження перлини і запропонував спосіб їх вирощування. Виявилося, що у дорослий молюск можна насильно підсадити чужорідне тіло, щоб через кілька років утворилася перлина. Такі перли називаються культивованими і жорстко контролюються за якістю. Шар перламутру повинен бути визначеної товщини.

 

Але навіть після появи цього методу, перли не стали масовим продуктом. Незважаючи на всі зусилля з боку людини, остаточне рішення про народження перлини приймає природа – материнський молюск може просто відкинути чужорідне тіло або навіть загинути, не перенісши вторгнення. Чутливі до щонайменших змін в складі і температурі морської води, молюски стають жертвами глобального потепління і забруднення атмосфери.

Фахівці компанії Yamagiwa піклуються про молюсків з істинно японською ретельністю: слідкують за течіями, температурою води, періодично очищають раковини від забруднень.

Зібрані перли відсортовуються. У природі не буває двох абсолютно однакових перлин, тому сортування перлів – надзвичайно складний, довготривалий процес. Перли групуються за розміром, формою, кольором, яскравістю перламутрового шару, тому кожен камінчик може відбиратись багато-багато разів.

Після сортування в кожній перлині обережно робиться отвір, адже найменша неточність може пошкодити камінь. Крім того, важливо, щоб отвір проходив чітко по центру перлини, бо найменша асиметрія здатна зіпсувати зовнішній вигляд виробу.

 

Після цього настає черга підбору однакових перлин, з яких складається прикраса. Це ще більш копітка процедура, ніж сортування: ювелірам доводиться відбирати максимально ідентичні пари каменів з групи вже відсортованих за розміром, формою, кольором і яскравістю, а значить, надзвичайно схожих одна на одну перлин. Майстерно підібрати перли для виготовлення намиста, сережок або будь-якої іншої прикраси може тільки справжній фахівець з великим досвідом. Уявіть собі, для того щоб відібрати 47 абсолютно однакових перлин для 16-дюймового намиста, може знадобитися переглянути понад 10000 каменів!